“Bak Burada Tam Tersi Var” – II

 

Bu yazı, farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok kıymetli insanın katılımı ile daha evvel oluşan “Bak Burada Tam Tersi Var” adlı yazının devamı niteliğindedir.

 

Sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz “bakınız burada benzeri var”, “benzeri konular için tıklayınız”, “benzer görseller için tıklayınız”, “bu ürünü sevdiyseniz bunu da seveceksiniz” gibi bizlere devamlı söylenen “benzeri” öneriler ile asıl kıymetli olan “farklı“dan uzaklaşıyoruz. Bu benim keşfettiğim ya da farkettiğim bir durum değil. Bu konuda Sayın Levet Erden’in bir konuşması esnasında sarfettiği ve bir evvelki yazıda da yer alan bu kelimeler durumu layıkıyla özetliyor;

 

“Hep sen neye benziyorsan, senin benzerlerini önüne koyup seni bir köşeye doğru sıkıştırmaya çalışıyor. -Ulan sen bunlara bakıyosun ayı, bak bunun tam tersi var, bunları takip ediyorsun, bak bunların tam tersi var- demiyor hiçbir yer.”

 

İşte bu nedenle farklı ilgi alanlarından, farklı yayın önerilerini bir arada görmenin ve keşfetmenin, üretimlerimizin zenginleşmesine az da olsa bir katkı sağlaması dileği ile değişik mesleklerdeki kıymetli insanların yayın önerilerini aşağıda sunuyorum.

 

Farklı önerileri ile bu yazının içeriğini oluşturan sayın Haluk Mesci, Sibel Hoş, Salim Kadıbeşegil, Tarkan Teymen ve Burçak Çöllü’ye teşekkür ederim.

 

(Bu arada, üstteki fotoğraf yerine aklımda bu yazıya daha çok uyacağını düşündüğüm farklı bir görsel vardı ama, onca aramama rağmen malesef bulamadım. Bu fotoğrafı da buradaki web sitesinden -emaneten- aldım ve kullandım, helal etsinler.)

 

 


 

 

Haluk Mesci

 

@HalukMesci

NedensizMetinler.blogspot.com.tr

 

›  AmericanCopyWriter

 

›  ProjectEsin

 

›  SalimKadibeşegil

 

›  NeilFrench

 

›  Kağıthane

 

›  AdverBlog

›  Fubiz

 

›  AdviceToWriters

 

›  HciMetuEduProjects

 

›  MehmetKara

 

›  ElmaAltShift

 

 


 

 

Sibel Hoş

 

@sibelhos

sibelhos.com

 

›  TuşBeyinli

 

›  SinaAfra

 

›  CoolInfographics

 

›  TemelAksoy

 

 


 

 

Salim Kadıbeşegil

 

@skadibesegil

salimkadibesegil.com

 

 

 


 

 

Tarkan Teymen

 

@TarkanTeymen

RadioEksen/Podcast

 

 

 


 

 

Burçak Çöllü

 

@burcakciki

SoundCloud/BurçakÇöllü